Dlaczego nie dostałam krwawienia z odstawienia tabletek?

Witam, biorę tabletki 24+4 piąty miesiąc. W miesiącu czwartym zapomniałam tabletki 18. (spóźnienie około 13 godzin), więc postępując zgodnie z instrukcją przyjęłam dwie tabletki tego samego dnia i nie robiłam przerwy między nowymi opakowaniami. Test ciążowy wykonałam na koniec drugiego tygodnia lub na początku trzeciego i wyszedł negatywnie. Jednak dziś jest trzeci dzień brania tabletek placebo a po krwawieniu ani śladu. Dodam, że przez pierwsze trzy miesiące brania tabletek miałam liczne krwawienia śródcykliczne i również nie zawsze w przerwie brania tabletek występowało krwawienie z odstawienia. Z czego może wynikać brak krwawień?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witaj,
brak krwawienia z odstawienie niekoniecznie musi oznaczać ciążę, choć w przypadku gdy krwawienie nie wystąpi warto skonsultować się z lekarzem ginekologiem lub wykonać test ciążowy. Przyczyną braku krwawienia może być niewystarczające pogrubienie się wyściółki macicy, wówczas nie ulega ona złuszczeniu i wydaleniu.
Pozdrawiam!