Dlaczego nie mam okresu po wzięciu tabletki po stosunku?

60 godzin po stosunku przyjęłam tabletkę 72h po. Był to mój 28. dzień cyklu, który czasem trwa nawet 1,5 miesiąca (mam raczej nieregularny cykl, wacha się między 30 a 44 dni). Minął już tydzień od zażycia tabletki, a nie dostałam krwawienia. Czy jest możliwe, że jestem w ciąży? Po jakim czasie po zażyciu tabletki powinno pojawić się krwawienie? Co mam robić?
KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Jeżeli Pani cykl mógł trwać 44 dni, to stosunek mógł się odbyć w czasie owulacji.
Niekiedy po zażyciu tabletki po stosunku krwawienie nie występuje, jednak w Pani przypadku została ona przyjęta dość późno (największą skuteczność przypada na pierwsze 24 godziny).
W związku z powyższym proponuję wykonać test ciążowy (najwcześniej po 10 dniach od stosunku). Jeśli wynik będzie negatywny proponuję spokojnie czekać na wystąpienie krwawienia.
Warto również byłoby zastanowić się (wspólnie z ginekologiem), dlaczego ma Pani aż tak długie cykle.