Dlaczego nie mam okresu po zażyciu pierwszej tabletki?

Dostałam okres i zażyłam pierwszy raz pierwszą tabletkę antykoncepcyjna tak jak zalecił mi lekarz. Po przyjęciu tej tabletki okres ustał, nie mam krwawienia. Co się dzieje? Czy to normalne?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!
Tabletki antykoncepcyjne powodują zachwianie gospodarki hormonalnej kobiety. Dlatego wynikiem tego może być brak miesiączki. Proponuję dalsze zażywanie tabletek antykoncepcyjnych. Gdyby nie było krwawienia podczas 7-dniowej przerwy należy zgłosić się do ginekologa. Być może trzeba będzie zmienić preparat na inny, zawierający inną dawkę hormonów.
Pozdrawiam