Dlaczego nie mam orgazmu podczas stosunku z partnerem?

Witam. Mam 19 lat, a mój partner 27. Współżyjemy ze sobą od roku. Jest mi z nim naprawdę dobrze, po stosunku opadam z sił, jednak orgazmu nie miałam ani razu. Przeżywam go tylko podczas masturbacji. Uważam, że jest bardzo dobrym kochankiem i podzielamy swoje upodobania, ale nie umiem mu powiedzieć o tym, że nigdy z nim nie szczytowałam. Myślałam, że po jakimś czasie orgazm sam przyjdzie, ale tak się nie stało. Nie mam z nim ani pochwowego, ani łechtaczkowego. To nie jest tak, że nic nie czuję bo odczuwam przyjemność kiedy stymuluje punkt G i łechtaczkę. Wiele razy było już blisko, ale za każdym razem klapa. Nie wiem już co robić. Proszę o radę.
19 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Jeżeli stosujesz masturbację i znasz swoje ciało, na tyle aby dokładnie określić swoje wrażliwe na pieszczoty miejsca proponuję, abyś podpowiedziała partnerowi co ma robić. Jeżeli nie chcesz mówić, że nie odczuwałaś przy nim orgazmu, to nie musisz tak tego tłumaczyć. Poprostu zaproponuj mu to w ramach "nowego doswiadczenia".

Piszesz, że czasami już byłaś blisko, do osiągnięcia powyższego stanu. To może oznaczać, że nie chodzi tu o "techniczną" stronę. Być może tak bardzo się skupiasz na myślach o orgaźmie, że jesteś za mało przez to skoncentrowana na innych odczuciach i emocjach.

Postaraj się nie mysleć o tym czy masz orgazm, czy nie i czy się przypadkiem nie zbliża. Piszesz, że jest Ci naprawdę dobrze z partnerem, więc poprostu z nim bądź podczas tego doświadczenia. Swoją uwagę natomiast skup na doznaniach, które jak piszesz i tak sprawiają Ci przyjemność.

Serdecznie pozdrawiam.