Dlaczego nie mogę uzyskać pełnego wzwodu i mam problemy z oddawaniem moczu?

Mam 27 lat. Od roku jestem z dziewczyną. Mam problem, tzn. mam problem z uzyskaniem pełnego zwodu, bo jest cały czas miękki i nie chce stwardnieć. I nie jest to tylko problem, gdy jestem z moją dziewczyną, ale ogólnie nawet filmy, zdjęcia nic się nie dzieje. Do tego zauważyłem u siebie od dłuższego czasu, że mam problemy z oddawaniem moczu. Tzn. oddaję mocz partiami a nie strumieniem ciągłym. Czy mam się z tym zgłosić do urologa? Co zrobić, żebym mógł uzyskać pełny zwód (żeby był twardy) jakieś leki, tabletki? Widzę po sobie, że jest z tym coraz gorzej. Proszę o opinię.
27 LAT ponad rok temu

Lek. Marta Hat

Witam!

Z Pana opisu można wywnioskować, że wzwodu nie ma zarówno podczas zbliżenia, jak i w innych sytuacjach, m.in. podczas masturbacji.
Problemy ze wzwodem to dość częsty problem u mężczyzn. Jeżeli w jakiejkolwiek sytuacji wzwód występuje to uznaje się, że przyczyna jest bardziej natury psychologicznej, jeżeli natomiast nie ma go w żadnej sytuacji - można podejrzewaćp rzyczynę organiczną i konieczne jest jej wykluczenie podczas badania u urologa.
Pisze Pan o problemach z oddawaniem moczu, objawy te mogą być związane z chorobą prostaty.
Objawy takie jak: potrzeba częstego oddawania moczu, potrzeba oddawania moczu w nocy, utrudnione oddawanie moczu, mały strumień moczu, problemy z rozpoczęciem oddawania moczu, ciągłe uczucie pełnego pęcherza mogą sugerować powiększenie gruczołu krokowego i wymagają konsultacji urologicznej.

Pozdrawiam serdecznie!