Dlaczego nie rosną mi włosy na nogach?

Witam niedługo skończę 19 lat (za 2 miesiące). Mam takie pytanie, otóż nie rosną mi włosy na części nóg (na łykach). Mam trochę włosów na tych łydkach, ale to tak sporadycznie, bardzo mało, ogólnie łydki są gole. Posiadam troszkę włosów po bokach łydek tak od środka (wewnątrz), tam mam włosy. A w innym miejscu tak mało, jak już są włosy to normalnie długie, ale bardzo w rzadkich miejscach, łydka jest goła, ogólnie tylko ta jedna ze stron. Mam włosy ogólnie na udzie, na palcach (na nodze), tylko nie mam na łydkach. Nie wiem co się dzieje, czy już w ogóle nie będę miał, nie urosną? Znajomi się ze mnie śmieją, czy depiluje. Może brakuje mi jakiś witamin? Bardzo proszę o pomoc. Dziękuję z góry za odpowiedź. Pozdrawiam!
ponad rok temu

Witam serdecznie!

Opisane przez Pana objawy raczej nie są związane z patologią chorobową.  Owłosienie u ludzi jest sprawą indywidualną. Jeżeli owłosienie w okolicach płciowych wykształcone jest prawidłowo to raczej nie ma powodu do obaw. Jeżeli ma Pan jednak wątpliwości można spróbować skonsultować się z lekarzem, który będzie miał możliwość wykonania badania lekarskiego i dokładnego zebrania wywiadu. Najlepiej aby w pierwszej kolejności udał się Pan do lekarza rodzinnego, jeżeli będzie taka konieczność lekarz skieruje Pana do specjalistów (na przykład endokrynologa).

Pozdrawiam