Dlaczego nie umiem usiaść po "turecku" i załozyc nogi na nogę?

W październiku będę miała 13 lat. Mam ok.155 cm wzrostu i ok. 60 kg wagi. Mam problem z siadem po turecku i założeniem nogi na nogę. Czy mogłabym wiedzieć dlaczego nie umiem tego zrobić i jakie ćwiczenia robić abym umiała usiaść po turecku i założyć nogę na nogę. Z góry dziekuję.
ponad rok temu

Witam,
Myślę, że fachową pomoc uzyskasz dzięki konsultacji z trenerem, lub specjalistą ds. wychowania fizycznego.
Ze swojej strony mogę tylko powiedzieć, że każego charakteryzuje inny typ budowy, rozciągliwości mięśni i elastyczności ciała i prawdopodobnie dzięki systematycznym ćwiczeniom zwiększającym ową rozciągliwość i gibkość, uda Ci się  osiągnąć cel.
Pozdrawiam