Dlaczego nie zachodzę w ciążę?

Od ponad roku kochamy się z narzeczonym bez żadnych zabezpieczeń. On dochodzi we mnie, nie zwracamy uwagi na dni płodne czy niepłodne, a mimo to nie zachodzę w ciążę.
Dodam, że jestem po operacji wodonercza i mam nawracające stany zapalne dróg moczowych, poza trym raz wykryto u mnie cystę jajnika, która pękła samoistnie.

Czy te problemy mogą stanowić przeszkodę w zajściu w ciążę? Dlaczego mimo braku jakichkolwiek zabezpieczeń nie zachodzę w ciążę tak długo??

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Czasem nawet zupełnie zdrowe pary muszą starać się ponad rok, zanim uda im się doprowadzić do poczęcia. Może jednak właśnie należałoby zwrócić uwagę na objawy dni płodnych, i starać się szczególnie w tych okresach? Torbiel jajnika może być objawem zaburzeń hormonalnych, te natomiast mogą utrudniać poczęcie, ze względu np. na rzadsze owulacje. Proszę poradzić się w tej sprawie ze swoim ginekologiem.
Pozdrawiam serdecznie!