Dlaczego od 1,5 roku nie mogę zajść w ciążę?

Witam. Od 1,5 roku staramy się z mężem o drugie dziecko, niestety do tej pory bez rezultatów. Okres mam nieregularny, więc nie mogę obliczyć dni płodnych. Ostatni okres miałam 12. 05. 2010 r. W czerwcu nie miałam okresu, a od minionej soboty pojawił się śluz zabarwiony na brązowo i nitki krwi w śluzie. Test ciążowy zrobiłam jakieś 2-3 tygodnie temu i wyszedł negatywnie. Czy powinnam powtórzyć test? Jestem coraz bardziej przygnębiona każdym kolejnym negatywnym wynikiem testu... Czy powinnam test powtórzyć?
Z góry dziękuję za odpowiedź .

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Zdecydowanie, powinna Pani powtórzyć test ciążowy. Wyniki testów wykonywaych we wczesnej ciąży bardzo często są fałszywie negatywne. Jeśli wykluczy Pani ciążę, proszę udać się do ginekologa celem diagnostyki przyczyn nieregularnego miesiączkowania. Najpewniej cierpi Pani na jakiegoś rodzaju zaburzenia hormonalne, które są przyczyną trudności w zajściu w ciażę. Może to być np. hiperprolaktynemia - dość często występujące schorzenie, które zwykle stosunkowo łatwo poddaje się leczeniu. Trudno jednak diagnozować bez wykonania badań. Radzę więc nie zwlekać z wykonaniem testu i wizytą u lekarza.

Pozdrawiam serdecznie!