Dlaczego odczuwam ból w prawej stronie brzucha w ciąży?

Jestem w 25tym tygodniu ciąży i mam bóle w prawym boku. Ból ten przypomina bóle skurczowe jak w łydkach. Czasem jest to ból lekki, który przechodzi po 2 tabletkach p***, a czasem ból jest tak silny, że kończy się wizyta w szpitalu. Ból ten miałam również przy pierwszej ciąży i lekarze nic nie stwierdzili, podobnie jest w tej ciąży.

Wyniki badań z moczu i krwi są w porządku, brzuch jest miękki a dzidzia się rusza. Z tego co sama zaobserwowałam ból ten występuje często po stresujących sytuacjach oraz wieczorami.

Proszę o pomoc ponieważ, gdy ból przychodzi jestem przerażona.

Witam.

Jeśli przebieg dolegliwości w poprzedniej ciąży był taki sam-dotyczy to również okresowych hospitalizacji z powodu bólu-i nie miały one negatywnego wpływu na płód, prawdopodobnie nie zagrożą mu również teraz.

Warto jednak porozmawiać o nich z lekarzem prowadzącym ciążę, który może dopytać o większą ilość istotnych szczegółów, zbadać Panią oraz-w razie potrzeby-zlecić wykonanie badań dodatkowych.
Pozdrawiam