Dlaczego odczuwam przy dotyku ból brzucha po lewej stronie?

Witam! Od kilku dni mam ból podbrzusza po lewej stronie. Ból jest odczuwalny jedynie przy dotyku (nie zawsze) oraz przy rożnych pozycjach siedzących. Żadnych innych objawów nie mam. Kiedy leżałam i dotykałam to miejsce czułam jakby zgrubienie pod palcami. Czasami w ogóle bólu nie ma lub jest taki delikatny. Bez dotykania za bardzo go nie czuję. Zastanawiam się co to może być? Oraz do jakiego lekarza się udać? Do rodzinnego czy od razu do ginekologa? Jutro będę dzwonić i tu i tu, ale nie wiem którego ponaglać o wizytę. Dziękuję z góry za odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Dzień dobry!

Każdy lekarz powinien stwierdzić co Pani dolega i wysłać na odpowiednie badania. Taki delikatny ból może świadczyć o stanie zapalnym przydatków lub uchyłków jelita. Może świadczyć o zmianie na jajniku. Prawdopodobnie będzie Pani miała wykonane USG jamy brzusznej.

Z poważaniem