Dlaczego pieszczoty piersi nie sprawiają mi przyjemności?

Ostatnio martwi mnie jedna rzecz. Mam chłopaka i jest mi z nim bardzo dobrze. Uwielbiam kiedy mnie dotyka i całuje w różnych miejscach, jednak kiedy pieści i całuje moje piersi nie mam z tego zbyt dużej przyjemności. Prawie nic wtedy nie czuję. Jakbym była martwa w tym miejscu. Udaję, że jest mi dobrze, jednak ostatnio obawiam się, że nie wychodzi mi to najlepiej i on widzi, że coś jest nie tak. Dlaczego tak się dzieje? Czy wszystko ze mną w porządku?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witaj,
Napisałaś, ze odczuwasz wiele przyjemności z pieszczot przez swojego chłopaka, poza rejonem piersi. To prawda, że piersi są ogólnie uznane za bardzo wrażliwe miejsce na dotyk, jednak nie jest to sztywną reguła dla każdej kobiety. U każdego człowieka wyróżnia się bardziej i mniej wrażliwe strefy erogenne - są to różnice indywidualne. Jeżeli odczuwasz przyjemność z pieszczot innych części ciała, to znaczy, że u Ciebie okolice piersi są mniej wrażliwe.
Myślę, że łatwiej Ci będzie poinformować swojego partnera o tym, jakie dokładnie lubisz pieszczoty, pomijając miejsca, które nie sprawiają ci przyjemności, to lepsze, niż ukrywanie swojego "problemu". Jeżeli partner wspomni o piersiach, możesz mu powiedzieć prawdę.
Jak przestaniesz się zmuszać do odczuwania przyjemności z tego typu dotyku, z pewnością cały kontakt seksualny stanie się dla Ciebie przyjemniejszy i mniej stresujący. Nie będzie też niepokoju o "udawane" reakcje.

Serdecznie pozdrawiam,
Magdalena Boniuk