Dlaczego po odstawieniu antykoncepcji nie mam okresu?

Witam, piszę, bo mam problem. Odstawiłam tabletki antykoncepcyjne.Teraz powinnam dostać okres. W 14 dniu cyklu miałam stosunek z chłopakiem. Z moich wyliczeń wynika, że okres mi się spóźnia już tydzień. Powinnam dostać 14.11. W piątek zrobiłam test ciążowy (19.11). Przed zrobieniem go, wypiłam szklankę wody i nie wiem, czy ma to wpływ na wynik testu. Wynik wyszedł negatywny. Wiec w poniedziałek (tzn. dzisiaj 22.11) powtórzyłam test i znowu wyszedł negatywny. Nie wiem co mam zrobić. Okresu nie ma. Dodam, że ostatnio zaczęłam ćwiczyć. Straciłam trochę na wadze. Czy mogło to mieć wpływ na brak okresu? Proszę o poradę.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Bardzo dobrze, że wykluczyła Pani ciążę w pierwszej kolejności. Brak miesiączki wiąże się z odstawionymi tabletkami. Przez pewien czas Pani organizm funkcjonował na zewnętrznych hormonach. Musi upłynąć trochę czasu aż powróci teraz do naturalnej równowagi. Dla pewności, proszę powtórzyć test ciążowy po tygodniu od wykonania poprzedniego. Pani oczekiwanie na miesiączkę w terminie po odstawieniu antykoncepcji hormonalnej było dość naiwne.

Pozdrawiam serdecznie!