Dlaczego po przebytej grzybicy stosunek jest bolesny?

Niedawno przeszłam grzybicę pochwy. Oczywiście zgłosiłam się do ginekologa i otrzymałam odpowiednie medykamenty. Kilka dni po skończonej kuracji zgłosiłam się ponownie do lekarza celem kontroli i usłyszałam, że wszystko jest w porządku. Niemniej jednak, każdy obecny stosunek płciowy sprawia mi ból. Zarówno w trakcie jak i przez jakiś kwadrans po, odczuwam pieczenie i ogólny dyskomfort. Zastanawiam się, czy może to oznaczać, że jestem nie do końca wyleczona, czy może gdzie indziej szukać przyczyny?

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie!

Być może w wyniku stosowanego leczenia doszło do zmiany flory bakteryjnej co obecnie skutkuje opisywanymi objawami. Warto spróbować suplemantacji pałeczek produkujących kwas mlekowy dostępnych w aptekach w wielu postaciach bez recepty. Preparat pomoże w odbudowie prawidłowej flory dróg rodnych.

Jednak bez badania nie można wykluczyć że infekcja nadal jest obecna. Najlepszym rozwiązaniem byłaby ponowna wizyta u prowadzącego ginekologa. Jeżeli mimo leczenia infekcja nadal występuje, być może warto wziąć pod uwagę leczenie Partnera.

Pozdrawiam