Dlaczego po zabiegu URSL pojawił się krwiomocz?

Witam. Opisując krótko... u męża wykryto kamienie w nerkach i układzie moczowym. Miał zabieg URSL miesiąc temu, a teraz czeka na laserowe rozkruszanie, jednak teraz pojawił się krwiomocz i parcie na mocz. Bardzo się martwimy zaistniałą sytuacją, czy jest to coś poważnego. Oczywiście uda się do lekarza i wykona badania, jednak na wizytę do urologa trzeba czekać dość długo. Dlatego bardzo proszę o odpowiedź, czy to normalne?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Zabieg URSL polega na usunięciu złogów z moczowodu. Jak sama Pani wspomina u męża rozpoznana została także kamica nerkowa, która może przebiegać z kolką nerkową, krwiomoczem, parciem na pęcherz lub występować zupełnie bezobjawowo. Przytoczone przez Panią dolegliwości są zatem jedynie objawem kamicy, którą mają już Państwo rozpoznaną. Proszę zatem spokojnie poczekać na kolejny zabieg. Objawy na pewno ustąpią.
Pozdrawiam