Dlaczego po założeniu wkładki wydłużył mi się cykl?

Witam od tygodnia mam założoną wkładkę hormonalna cykl mi się  wydłużył tzn nie mam obfitego krwawienia ale lekkie krwawienie martwi mnie to że cykl się  wydłużył czy to normalne przy pierwszych tygodniach od założenia wkładki???
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Przyznam, że nie rozumiem, na jakiej podstawie wnioskuje Pani, że doszło do wydłużenia cyklu. Z Pani opisu wynika, że doszło do wydłużenia krwawienia miesiączkowego, a i to tak naprawdę trudno określić. W pierwszych miesiącach stosowania wkładki mogą występować plamienia międzymiesiączkowe. Jest to jedno z najczęściej występujących działań niepożądanych tej metody antykoncepcji. Jeżeli plamienia nie są bardzo obfite nie ma powodu do niepokoju. Jeżeli jednak zwiększą swoją objętość lub zacznie im towarzyszyć ból podbrzusza wskazana będzie wizyta u Pani ginekologa.
Pozdrawiam.