Dlaczego po zażyciu antykoncepcji awaryjnej nie dostałam jeszcze miesiączki?

Ostatnią miesiączkę miałam 1 października. 14 października zawiodła prezerwatywa, po 60 godzinach wzięłam tabletkę. Po 5 dniach od wzięcia tabletki dostałam krwawienie, które trwało dwa dni. Od tamtej pory nie mam miesiączki. Robiłam test ciążowy i wyszedł negatywnie. Po tygodniu zrobiłam kolejny i znowu negatywnie. Czy takie rozstrojenie organizmu jest możliwe? Kiedy mogę się spodziewać kolejnej miesiączki? Proszę o odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Wydłużenie Pani cyklu jest najprawdopodobniej związane z przyjęciem wspomnianej tabletki. Dawka hormonów w niej zawartych jest bardzo duża i nie pozostaje obojętna dla organizmu. Często po jej zastosowaniu dochodzi do zaburzeń miesiączkowania.
Jeżeli wykonała Pani test ciążowy po tak długim czasie od ryzykownego zbliżenia, wynik możemy uznać za wiarygodny.
Sugerowałabym poczekać jeszcze jakiś czas. Jeżeli miesiączka nie pojawi się w ciągu kilku najbliższych dni, może udać się Pani do ginekologa w celu wywołania miesiączki.

Pozdrawiam