Dlaczego pochwa mojej dziewczyny jest ciasna i zamknięta?

Jako facet (lat 26) nie wiem jak dokładnie opisać ten problem, więc proszę o wyrozumiałość. Chodzi o to, iż każda próba współżycia z moją dziewczyną (lat 24) kończy się fiaskiem. Powodem jest to, iż jej wargi sromowe "nie otwiera się" podczas gry wstępnej, mimo iż staram się ją podniecić. Jej wargi sromowe wyglądają identycznie jak przed rozpoczęciem czegokolwiek a z tego co wiem to podczas podniecenia powinny się rozwierać. Gdy wsadzam jeden palec jest ok, natomiast przy próbie włożenia dwóch sprawiam jej już ból, co sprawia, że boje się próby jakiegokolwiek normalnego współżycia z nią. Podkreślam, iż nie jest dziewicą. Próbowałem wielu metod podniecenia jej (ona twierdzi, że to na nią działa) próbowałem używać również żelu, ale też nie dało to większego rezultatu... nadal jest "zamknięta" i "ciasna". Czym takie coś może być spowodowane i co zrobić? Proszę o pomoc

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Problem Pana partnerki może być związany z zaburzeniami somatycznymi lub problemami psychicznymi. Penetracja jest utrudniona i bolesna nie ze względu na rozchylenie warg sromowych, tylko z powodu zaciśnięcia mięśni pochwy (dlatego jest taka ciasna i zamknięta).
Warto najpierw skonsultować się w tej sprawie z lekarzem ginekologiem, by wykluczyć lub potwierdzić somatyczne zaburzenia (np. stan zapalny pochwy czy szyjki macicy). Jeśli jednak problemy somatyczne zostaną wykluczone, to należałoby poddać się psychoterapii.
Pana partnerka może skorzystać z psychoterapii indywidualnej lub uczestniczyć w niej wraz z Panem. Kobieca seksualność jest bardzo silnie związana ze sferą emocjonalną, dlatego w takich sytuacjach niezbędna jest pomoc psychologa lub seksuologa.

Pozdrawiam