Dlaczego podczas miesiączki odczuwam ostry ból w górnej części brzucha?

Jestem kobietą, mam 34 lata i problem z którym nie mogę sobie poradzić. Jest jakąś "regułą", że podczas miesiączek, kobiety odczuwają ból w dolnej części brzucha. U mnie natomiast ból występuje w górnej części brzucha, jest ostry i trwa przez całą pierwszą dobę miesiączki. W tym czasie mój brzuch jest opuchnięty i mam wrażenie jakby moje narządy wewnętrzne miały eksplodować. Towarzyszy temu wszystkiemu gorączka i ból głowy. To wszystko jest dla mnie o tyle dziwne, że w pozostał dni całego miesiąca nie dokuczają mi żadne dolegliwości bólowe. Bardzo proszę o poradę co z tym zrobić. Jakie ewentualnie badania powinnam wykonać?Jakieś 10 lat temu stwierdzono u mnie wrzody na dwunastnicy i przeszłam kuracją antybiotykową.

Witam serdecznie!
Przyznam, że Pani dolegliwości nie są typowe. Z tego też względu zdecydowanie zachęcam Panią do wizyty u ginekologa, który Panią zbada i ustali przyczynę Pani problemu. Niestety na odległość nie jestem w stanie określić, co może być przyczyną.
Pozdrawiam