Dlaczego pomimo dużej aktywności fizycznej moja waga stoi w miejscu?

69 kg, 168 cm, 23 lata, kobieta, duża aktywność fizyczna. Witam serdecznie!. Jestem osobą bardzo aktywną fizycznie, 5 razy w tygodniu mam 2-godzinny trening - godzinę biegam + godzina gimnastyki. Dieta - jem głównie owoce i warzywa na obiad, duszone mięcho, na śniadania wafle ryżowe z małokalorycznym dodatkiem typu korniszon, mleko sojowe... zero chleba, słodyczy, nabiału - bo moja grupa krwii tego nie toleruje... 0RH. Wyniki krwii mam dobre, wszystko w normie. Prowadzę aktywny tryb życia... ćwiczę regularnie od pół roku i dietę również trzymam od tego czasu. Dużo interesuję się fitnessem i żywieniem tak, aby się wartościowo odżywiać... i nie mogę pojąć, dlaczego moja waga nie spada? Bardzo wyrzeźbiło mi się ciało od regularnych ćwiczeń... no, ale ta waga... dlaczego nie idzie w dół? Jedyne, co przychodzi mi do głowy, to tabletki antykoncepcyjne, które też biorę od około płó roku... będę wdzięczna za podpowiedź! Serdecznie pozdrawiam, aga

Witam!

Przyczyny zastoju masy ciała mogą być następujące:
1. stosowanie antykoncepcji może powodować zatrzymywanie wody w organizmie, co daje pozorny przyrost masy ciała, choć nie jest to tkanka tłuszczowa;
2. wypijanie dużych ilości wody wysokosodowej, która powoduje powstanie obrzęków (podobny efekt daje nadmierne solenie potraw);
3. systematyczny i intensywny trening doprowadził do rozwoju tkanki mięśniowej (mięśnie ważą więcej niż tkanka tłuszczowa, spaliła Pani tkankę tłuszczową, ale zastąpiła ją tkanka mięśniowa).

Inne, "nieżywieniowe", przyczyny zastoju masy rozpatrywałabym u lekarza. Nie zaszkodzy wykonanie podstawowych badań.

Pozdrawiam ciepło

PS Dieta grup krwi nie jest dietą fizjologiczną. Tylko UROZMAICONA dieta umożliwi pokrycie zapotrzebowania na wszystkie niezbędne składniki.