Dlaczego pomimo inseminacji test c jest ujemny?

Przedstawię swoją sytuację, 3 stycznia miałam przeprowadzoną inseminację nasieniem męża, w klinice niepłodności wszystko odbyło się pomyślnie i mój pęcherzyk był idealnej wielkości i odpowiednie nasienie męża też. Ponoć nie mogło się nie udać.
Dnia 17 stycznia mam zrobić badania krwi i USG, lecz wcześniej miałam wykonać test ciążowy na obecność HCG, robiłam go nawet kilka razy w ciągu tych 2 tygodni i za każdym razem ujemny.
Proszę o poradę. Co mam dalej robić? Podłamałam się tym wynikiem.

Redakcja abcZdrowie

Przyczyny niewykrycia beta HCG mogą być dwie, mianowicie zbyt wcześnie od zapłodnienia wykonano badanie lub do zapłodnienia nie doszło. We krwi beta HCG jest wykrywany po minimum 7-10 dniach od zapłodnienia.

Proponuję powtórzyć badanie i wykonać USG.