Dlaczego przedłuża się pierwszy okres po cesarskim cięciu i zażyciu tabletki dwuskładniowej?

Witam serdecznie, wizytę u lekarza ginekologa mam dopiero na początku marca, a zaczynam się bardzo niepokoić. W październiku urodziłam córeczkę poprzez cesarskie ciecie, po 5 tygodniach odwiedziłam ginekologa - było wszystko w porządku. Od grudnia zaczęłam brać minipigułkę ponieważ karmiłam piersią. Niestety w styczniu (dokładnie w 3 miesiące po porodzie) musiałam odstawić tabletki i córeczkę od piersi - pobyt w szpitalu i operacja (kamica nerkowa). W lutym dostałam pierwszą miesiączkę po porodzie dlatego też wzięłam pierwszą tabletkę dwuskładnikową. Niestety do chwili obecnej czyli 19 dni trwa mój okres. Na początku był on dość skąpy, z czasem stał się bardzo obfity i pojawiły się skrzepy - niestety nic nie wskazuje na to, że ma się ku końcowi. Czuję się dobrze nie jestem osłabiona - przyjmuje żelazo oraz witaminy. Bardzo proszę o radę. Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Krwawienie najprawdopodobniej ma związek z przyjmowaniem tabletek antykoncepcyjnych. Krwawienia/plamienia śródcykliczne mogą się utrzymywać przez pierwsze 3-4 opakowania. Ze względu na nasilone krwawienie konieczna jest jak najszybsza konsultacja ginekologiczna.

Pozdrawiam