Dlaczego strasznie bolą mnie piersi po odstawieniu antykoncepcji?

Dwa tygodnie temu odstawiłam tabletki, a dziś strasznie bolą mnie piersi, największy ból odczuwam w sutkach, nie mogę ich aż dotknąć, boli mnie też podbrzusze. Co się ze mną dzieje?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Droga Pani!

Hormonem, który powoduje nabrzmienie piersi i ich ból w trakcie cyklu miesięcznego jest progesteron - jest to hormon drugiej fazy cyklu. Wpływ antykoncepcji jest różny - być może wystąpiła nadprodukcja tego hormonu po odstawieniu antykoncepcji.

W związku ze znacznym nasileniem dolegliwości bólowych proponuję niezwłocznie zgłosić się do swojego ginekologa w celu zbadania, wdrożenia odpowiedniej diagnostyki i leczenia.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.