Dlaczego swędzi mnie penis i wydziela się jakiś płyn?

Witam, od paru tygodni mam problem i odczuwam swędzenie górnej partii penisa oraz delikatne swędzenie w środku. Wysłuchałem kilku porad od lekarzy lecz niestety nie znaleźli żadnych objawów, więc kazali mi samemu obserwować i wrócić za parę tygodni. Z racji iż nie lubię czekać, gdy chodzi o moje zdrowie staram się szukać informacji w internecie. Z racji iż nie dostałem żadnej wskazówki od lekarza nie mam pojęcia czego szukać. Przekonany jestem w 80% iż to nie jest grzybica, ponieważ nie mam żadnej wysypki na zewnątrz ani żadnych zaczerwienień oraz objawów zewnętrznych. Poddałem się również padaniu w Klinice Zdrowia i Życia Seksualnego w celu wyeliminowania chorób wenerycznych oraz innych takich. Wszystkie wyniki były negatywne co daje i do myślenia, gdyż dalej nie wiem co mi dolega. Swędzenie jest dość nieprzyjemne, gdyż nie pozwala o sobie zapomnieć w najmniej oczekiwanych momentach (praca). Czy to mogą być kamienie lub piasek, który próbuję się wydostać ze mnie? Na prawdę szukam jakiegokolwiek rozwiązania aby móc zapomnieć o tym. Kolejnym problemem jest wydzielina z mojego członka. Codziennie nad ranem (od tygodnia) w momencie, gdy idę do toalety nad ranem w „główce” mam krople lub dwie białego płynu. Nigdy wcześniej nie spotkałem się z takim zjawiskiem, więc jest to kolejny drobny powód do zmartwienia. Mam nadzieję, że dość szczegółowo opisałem mój problem i liczę na odpowiedź z od Państwa. Pozdrawiam :-)

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam!

Świąd prącia jest objawem wielu jednostek chorobowych, więc bez pełnej diagnostyki trudno jest określić co Ci dolega. Piszesz, że miałeś wykonywane liczne badania, niestety nie precyzujesz jakie. W ten sposób zawęzilibyśmy diagnostykę różnicową.

Przyznam, że pierwsza jednostka chorobowa jaka przychodzi na myśl u młodego mężczyzny aktywnego seksualnie jest grzybica. U mężczyzn wcale nie musi być ona widoczna-często objawia się jedynie świądem czy pieczeniem w trakcie oddawania moczu.
Jeżeli miałeś wykonywane badania na choroby weneryczne, które dały negatywne wyniki należałoby się zastanowić się nad cukrzycą.

Świąd okolic intymnych jest czasami pierwszym sygnałem rozwijającej się choroby. Do wykluczenia niezbędne jest oznaczenie glukozy na czczo.
Chorób można mnożyć jeszcze wiele. Myślę jednak, że najlepszym rozwiązaniem będzie wizyta u dermatologa, który zajmie się całym procesem diagnostycznym.

Pozdrawiam