Dlaczego tabletki nie regulują mojego okresu?

Zaczęłam brać tabletki, ponieważ miałam problemy z nieregularnymi i długimi okresami. Po dwóch miesiącach brania tabletek sytuacja się nie zmieniła- miałam plamienia praktycznie cały czas. Lekarz zdecydował się zmienić je na inne. Teraz biorę drugie opakowanie tych nowych tabletek i jest znacznie gorzej niż było. Pomiędzy kolejnymi blistrami (w 7 dniowej przerwie) nie mam nawet śladu okresu, natomiast w trakcie brania tabletek okres pojawia się i znika. Poza tym kiedy dostaję krwawienia bardzo boli mnie brzuch, szczególnie po jednej stronie i mam uczucie ciągnięcia w okolicy jajnika. Czy powinnam dalej brać te tabletki? Zaznaczam, że biorę je regularnie, o tej samej porze, nie zapominam o żadnej itd. Proszę o szybką odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Nieregularne i długie miesiączki można leczyć poprzez stosowanie leków hormonalnych. Terapia taka bardzo często nie jest jednak łatwa. Tym bardziej, że jednym z objawów niepożądanych antykoncepcji hormonalnej są plamienia śródcyklowe. Efekty leczenia pojawiają się często dopiero po kilku miesiącach terapii. Proszę się jednak skonsultować ze specjalistą ginekologiem, który oceni czy nie ma potrzeby zmiany preparatu na inny. Tymczasem proszę jednak kontynuować przyjmowanie leku.