Dlaczego tak często dokuczają mi bóle głowy?

Dzień dobry, chciałabym zadać pytanie, dotyczące wyniku rezonansu magnetycznego głowy. Mam 22 lata i bardzo często dokucza mi ból głowy. Było to główną przyczyną skierowanie mnie na to badanie przez neurologa. Chciałabym się dowiedzieć, czy z opisu, w którym znalazło się: ,, w istocie białej obu półkul mózgowych widoczne są nieliczne, drobne rozsiane zmiany charakteru naczyniopochodnego" wynika coś niepokojącego i co to oznacza? Z góry dziękuję za opowiedź, Pati_22

22 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Biorąc pod uwagę powód wykonania badania rezonansu magnetycznego głowy wydaje się, że nie uwidoczniono w mózgu niepokojących zmian, które mogłyby odpowiadać za bóle głowy.

Całe badanie rezonansu powinno oceniać się wraz z wynikiem badania neurologicznego. Jeśli jednak nie ma Pani innych dolegliwości ani odchyleń w badaniu neurologicznym, to nieliczne drobne ogniska opisane jako naczyniopochodne nie wydają się być kwestią niepokojącą. Takie zmiany tworzą się i wraz z upływem lat spotykamy je u każdego i nie wymagają one interwencji.

W celu zmniejszenia powstawania nowych tego rodzaju zmian warto dbać o prawidłowe ciśnienie tętnicze, prawidłowy poziom cukru i cholesterolu we krwi (przez stosowanie odpowiedniej diety).