Dlaczego testy owulacyjne pokazują 2 kreski, gdy owulacji nie ma?

Dlaczego testy owulacyjne pokazują 2 kreski gdy owulacji nie ma? Druga kreska raz slaba raz mocniejsza a owulacji brak. Może trzeba zrobić badanie związane z tym LH czy są takowe? Czym może to być spowodowane?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Po pierwsze testy te nie są doskonałe. Po drugie wykrywają one stężenia hormonów a nie efekt działania tych związków.

Już o tym mówiono wielokrotnie. testy owulacyjne apteczne są mało wiarygodne. Po co w ogóle? Najlepiej współżycie spontaniczne. Jeśli stara się Pani o ciążę. Jednak ze względu na wiek wymaga kompleksowej diagnostyki u ginekologa.