Stan podgorączkowy u dziecka

Mój 12 miesięczny syn ma stan podgorączkowy od 37,0 do 37,5 st. C utrzymujący się od 3 tygodni. Byliśmy z nim już u 2 lekarzy, dostawał antybiotyk oraz syrop przeciw wirusowy i jak dotąd nie ma żadnej poprawy. Wyniki moczu, krwi, CRP w normie, płuca są czyste, bo byliśmy na rentgenie. Ogólnie w jego zachowaniu nie ma żadnych zmian, bawi się i jest pełen energii, jedynym problemem jest ten stan podgorączkowy u dziecka. Jakie jeszcze możemy zrobić badania by w końcu dowiedzieć się od czego ma podwyższoną temperaturę, bo nasz lekarz kazał nam czekać i się nie martwić, oraz podawać witaminę C przez miesiąc? Skąd w ogóle taki długo utrzymujący się stan podgorączkowy u dziecka? Czy to faktycznie się zdarza i po prostu powinniśmy przeczekać? Czy może udać się na inne badania albo do innego lekarza, który wyjaśni skąd taki stan podgorączkowy u dziecka? Z góry dziękuję za każdą odpowiedź i radę. Pozdrawiam.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam,
Pamiętać należy iż leczymy pacjenta, a nie wyniki badań. Jeśli w zachowaniu dziecka nie ma żadnych zmian, ponadto podstawowe wyniki badań - w tym wykładniki stanu zapalnego - są prawidłowe, nie znaleziono również odchyleń w badaniu fizykalnym, temperatura nie jest bardzo wysoka, prawdopodobnie nie ma powodu do niepokoju.
Ważne jest natomiast, by synek był pod regularna kontrolą lekarza, by wychwycić ew. rozpoczynający się proces chorobowy.
Pozdrawiam