Dlaczego w 7-dniowej przerwie okres pojawia się w różnym czasie?

Witam. Moja dziewczyna ma normalnie krwawienie w 4. dniu przerwy w braniu antykoncepcji (stosuje od około roku). Ostatnio krwawienie przypadło w 3. dniu przerwy. Czy w trakcie następnej przerwy krwawienie wystąpi jak ostatnim razem, czy tak jak występowało wcześniej? Czym była spowodowana ta zmiana? Czy to normalne przesuniecie? Może być związane ze stresem? Czy antykoncepcja jest skuteczna również w 7-dniowej przerwie w braniu tabletek? Pozdrawiam

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie.
Krwawienie zwykle występuje w 2-3 dniu przerwy. Nie jest to jednak bezwzględna reguła. Najważniejsze, że krwawienie w ogóle występuje w trakcie tych 7 dni.
Nie jestem w stanie odpowiedzieć, którego dnia pojawi się za miesiąc.
Należy pamiętać, że u niektórych pacjentek przyjmujących tabletki od dłuższego czasu, krwawienia zmieniają swój charakter. Trwają krócej, są mniej obfite.

Jeżeli chodzi o zabezpieczenie, to jeżeli Twoja dziewczyna przyjmowała tabletki regularnie, to jest zabezpieczona w trakcie 7dniowej przerwy.

Pozdrawiam