Dlaczego w szpitalach publicznych nie stosuje się diet cukrzycowych wśród pacjentów?

Dlaczego w sanatoriach z NFZ lub w szpitalach publicznych nie stosuje się diet cukrzycowych wśród pacjentów ,wiedząc że to jest poważna sprawa ,która wpływa na stan Naszego zdrowia.(mając takie poważne schorzenie,zaburzenia)Brak pieniędzy na ten cel ze strony szpitala to nie jest tłumaczenie ?Posiłków powinno być 5 w ciągu dnia.Pytanie kieruje do dietetyka,co robić w takim przypadku, bedąc kolejny raz w szpitalu.Z poważaniem.Brak w przestrzeganiu takiej diety może rozwinąć cukrzycę bardziej.

Niestety, słusznie Pan zauważył że jest to poważny problem. Jeżeli w szpitalu odżywianie jest słabej jakość, to jedyna nadzieja w rodzinie lub opiekunach, którzy dostarczą odpowiednie posiłki. Miejmy nadzieję, że wkrótce się to zmieni.

Jeżeli nie ma osoby, która może Panu pomóc, warto zabrać ze sobą do szpitala warzywa, owoce, wodę, zieloną herbatę aby choć trochę wzbogacić dietę.

Pozdrawiam,
Emilia Kołodziejska
www.dietcoaching.pl