Dlaczego w zimie schodzi mi skóra?

Na dłoniach w okresie zimy, schodzi skóra, zdarza się ze leci krew i to boli, dłonie są szorstkie. Lekarze twierdza, że to od wilgoci, ale ja nie jestem tego pewna. Jak to leczyć?

ponad rok temu

Witam serdecznie!

W pierwszej kolejności należałoby ustalić przyczynę powstawania zmian i wyjaśnić czy na przykład zmiany wynikają z uczulenia, podrażnienia czy być może z nieprawidłowo prowadzonej pielęgnacji skóry. Skóra w opisanych przez Panią miejscach często ma tendencję do podrażnień i przesuszania się skóry. Aby postawić rozpoznanie konieczne jest wykonanie badania lekarskiego oraz dokładne zebranie wywiadu.

Najlepszym rozwiązaniem byłaby wizyta u lekarza, najlepiej dermatologa. Warto również zastanowić się czy skóra jest właściwie pielęgnowana. Warto zwrócić uwagę w jakich okolicznościach zmiany się nasilają - może po zastosowaniu pewnych kosmetyków, po podrażnieniu mechanicznym? Zmian proszę nie drażnić. Do dermatologa nie jest konieczne skierowanie.

Pozdrawiam