Dlaczego warto robić rozmaz ręczny krwi?

Lekarz kazał mi zrobić rozmaz ręczny krwi a nie taki z automatu. To duży problem i się zastanawiam, czy taki zwykły nie wystarczy?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Rozmaz ręczny pozwala na ocenę nie tylko ilościową, lecz także jakościową krwinek czerwonych i białych. Ma to szczególnie duże znaczenie w wykrywaniu niedojrzałych form krwinek białych w białaczkach.