Dlaczego wszystko mnie irytuje i denerwuje?

Witam serdecznie, Mam 22 lata i od paru ładnych lat doskwierają mi różne dolegliwości. Nie potrafię cieszyć się życiem, wszystko mnie denerwuje, rożne odgłosy, dźwięki, denerwują mnie zbyt głośne rozmowy, mlaskanie rożne stukania, pukania... Nie mogę sobie z tym poradzić, tak mnie to denerwuje, że z bezsilności potrafię się popłakać. Proszę o poradę. Nie wiem dlaczego tak jest... Dla mnie to chore... Rożne te odgłosy wzbudzają we mnie agresję. Szczególnie denerwuje mnie jak ktoś je. Często myślę jaka możne być tego przyczyna i szczerze nie mam pojęcia. Zawsze podczas posiłku uciekam do pokoju i jem w samotności. Chociaż dziwne jest to, że jak jestem wśród znajomych czy na imprezie nie zwracam na to uwagi. Tak od 3 lat doszła do tego nerwica żołądka, dużo rzeczy mnie po prostu przeczyszcza, często mam mdłości nie mam apetytu albo często chodzę do toalety. Proszę o pomoc, co dalej z tym robić? Często próbuję się przemoc i sobie wmawiam, że to wszystko jest normalne, nie powinno mnie denerwować, próbuję zjeść wspólny posiłek ze wszystkimi, ale mnie szlag trafia od tego. mlaskania i stukania...

Witam!

Pani problemy związane są z sytuacjami społecznymi. Warto zastanowić się, co Pani przeszkadza najbardziej w takich momentach. Czy jest to faktycznie mlaskanie i stukanie, czy raczej forma spotkania, osoby, z którymi Pani przebywa czy ich zachowanie względem Pani.
Pisze Pani o dolegliwościach żołądkowych, które Pani doskwierają. Warto sprawdzić, czy jest to problem psychiczny czy dolegliwości somatyczne. Może Pani skontrolować swój stan zdrowia u lekarza pierwszego kontaktu, by wykluczyć chorobę somatyczną. Jeśli zaburzenia będą miały charakter psychiczny, to zachęcam do wizyty u psychologa lub lekarza psychiatry. Pomoc specjalisty może pozwolić Pani wpłynąć na poprawę Pani stanu psychicznego i zmniejszyć lub z czasem wyeliminować dokuczliwe objawy.

Pozdrawiam