Dlaczego wypadają mi włosy przy dobrych wynikach tarczycy?

Witam . Mam pytanie odnośnie oczywiście włosów. Jeszcze 1.5roku temu miałam trzy razy grubsze włosy niz dzisiaj . kiedyś rozjasnialam a teraz inna farbe fryzjerka uzyla po której mnue głową piekla.uzywalam jej rok. Teraz yzywam loreal sama. Leca ale trochę mnie. Jestem zalamana jakie sa rzadkie. ......co robić? Tarczyca jest ok.

Witaj, wypadanie włosów moze wiązać się z piekącą farba ale również z osłabieniem organizmu i zaburzeniami hormonalnymi nie tylko na tle tarczycy, naprawdę przyczyn jest mnóstwo. Nie chcę, żebyś traciła czas na domowe sposoby więc zgłoś się proszę do dermatologa- po obejrzeniu skóry będzię miał już wstępną wiedzę czy problem tkwi w samej skórze czy niestety w głebi organizmu, zleci pewnie konkretne badania i dopiero na ich podstawie dobierze terapie.
Dobra wiadomość to taka, że wypadanie włosó jest proste do leczenia jeśli zna się diagnozę.
Do końca roku do dermatologa dostaniesz się bez skierowania od lekarza rodzinnego

Mgr Jolanta Gajda Kosmetolog

Witam,
na wypadanie włosów może mieć wpływ wiele czynników, nie tylko wyniki hormonów tarczycowych.
Zalecam wizytę u dermatologa-trychologa bądź ginekologa-endokrynologa, którzy pokierują Panią na odpowiednie badania. Radziłabym zbadać poziom hormonów płciowych oraz nadnerczy.
Proszę zwrócić uwagę także na zróżnicowanie Pani diety - czy w organizmie jest wystarczająca ilość żelaza, wit.D3 czy witamin z grupy B.
Nie mniej istotnym aspektem, który może wpływać na wypadanie włosów oraz inne dysfunkcje jest obecność Candida w przewodzie pokarmowym. W takim wypadku konieczne byłoby ograniczenie cukrów, wyrobów z pszenicy oraz mleka krowiego w diecie a także odkwaszenie organizmu.