Dlaczego wystąpiło u mnie słabe krwawienie z odstawienia?

Witam serdecznie. Mam pytanie. Od marca biorę tabletki, nigdy nie miałam problemów ze skutkami ubocznymi ich brania. Zauważyłam od pewnego czasu, że krwawienie jest czasami bardzo słabe, a ostatnio było wręcz jednodniowe. Ciąże wykluczam, ponieważ stosuję dodatkowe zabezpieczenie, a poza tym po ostatnim stosunku (około 9 tyg. temu) miałam już krwawienie, nie było ono co prawda duże ale wystąpiło. Czy powinnam czymś się martwić?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,
Podczas przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych krwawienie mogą być mniej obfite. Nie jest to jednak objaw niepokojący. Jednak zawsze powinno się w takim przypadku wziąć pod uwagę ciążę. Aby ją wykluczyć proponuję wykonanie testu ciążowego.
Pozdrawiam