Pokaż kategorie abcZdrowie.pl
Kobieta , 19 lat

Od 4 lat przyjmuje C*****. Zawsze w 4 dniu po odstawieniu dostaje okres.W tamtym miesiącu miałam dość skąpy okres w kolorze ciemnym z krwią. Teraz w dniu okresu mam skąpa brązową wydzielinę, nie bolą mnie piersi ani jajniki. Zawsze w pierwszy dzień było obfite krwawienie. Dodam, że regularnie biorę tabletki o stałej porze. Na początku października współżyłam bez prezerwatywy i boje się ze to ciąża bo drugi miesiąc mam taki dziwny okres. Proszę o odpowiedź. Strasznie się martwię a wizytę mam za 3 tyg. u lekarza. Pozdrawiam

Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
 Redakcja abcZdrowie 79
Redakcja abcZdrowie Stażysta/Rezydent, Warszawa Śródmieście

Witam serdecznie,

Jeżeli brała Pani tabletki antykoncepcyjne regularnie, tzn. nie opuściła Pani żadnej z nich, brała je Pani o stałej porze oraz nie przyjmowała Pani leków obniżających skuteczność tabletek antykoncepcyjnych, np. antybiotyków prawdopodobieństwo zajścia w ciążę jest bardzo małe.

Krwawienia pomiędzy kolejnymi opakowaniami leku mogą różnić się między sobą. Jednak aby rozwiać wątpliwości we własnym zakresie powinna Pani wykonać test ciążowy.

Pozdrawiam

lekarzy jest teraz online

Zapytaj lekarza
zapytaj lekarza

za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Lekarze, psychologowie, dietetycy

lekarzy jest teraz online

0/500