Dlaczego zamiast krwawienia z odstawienia mam tylko brązowe plamienia?

Od 4 lat przyjmuje C*****. Zawsze w 4 dniu po odstawieniu dostaje okres.W tamtym miesiącu miałam dość skąpy okres w kolorze ciemnym z krwią. Teraz w dniu okresu mam skąpa brązową wydzielinę, nie bolą mnie piersi ani jajniki. Zawsze w pierwszy dzień było obfite krwawienie. Dodam, że regularnie biorę tabletki o stałej porze. Na początku października współżyłam bez prezerwatywy i boje się ze to ciąża bo drugi miesiąc mam taki dziwny okres. Proszę o odpowiedź. Strasznie się martwię a wizytę mam za 3 tyg. u lekarza. Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

Jeżeli brała Pani tabletki antykoncepcyjne regularnie, tzn. nie opuściła Pani żadnej z nich, brała je Pani o stałej porze oraz nie przyjmowała Pani leków obniżających skuteczność tabletek antykoncepcyjnych, np. antybiotyków prawdopodobieństwo zajścia w ciążę jest bardzo małe.

Krwawienia pomiędzy kolejnymi opakowaniami leku mogą różnić się między sobą. Jednak aby rozwiać wątpliwości we własnym zakresie powinna Pani wykonać test ciążowy.

Pozdrawiam