Dlaczego zamiast okresu mam brązowe upławy?

Witam.
Mam 18 lat jestem pół roku po porodzie. Dotychczas okres miałam normalnie. Ale w tym miesiącu powinnam mieć 25,04, ale go nie dostałam za to 30,04 dostałam dziwnego śluzu, brązowoczerwonego, dość gęstego, kleistego, widocznego głównie podczas wycierania się. Czasami czuje lekki ból w dolnej partii brzucha.
Robiłam test nawet 2 razy i na obu wyszło, że w ciąży nie jestem. W takim razie co się ze mną dzieje? Czy powinnam znowu zrobić test?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Ciążę można z dużym prawdopodobieństwem wykluczyć. Pojedyncze zaburzenia cyklu miesiączkowego nie budzą niepokoju. Proszę się więc dalej obserwować. Miesiączka najpewniej pojawi się w ciągu kilku dni. Jeśli plamienia przed miesiączką i nieregularności cyklu będą powtarzać się w kolejnych miesiącach, to konieczna będzie wizyta u ginekologa (możliwe bowiem, że rozwijają się u Pani zaburzenia hormonalne). Dla pewności może Pani powtórzyć test ciążowy za ok. tydzień.
Pozdrawiam!