Dlaczego źle się czuję po tabletkach i plastrach antykoncepcyjnych?

Witam. Mam 20 lat, w czerwcu zaczęłam stosować tabletki Y*** (hormonalne tabletki antykoncepcyjne), ale po dwóch pigułkach przestałam, bo miałam straszne bóle brzucha, mdłości i skurcze. W lipcu przykleiłam plaster E*** (hormonalne plastry antykoncepcyjne), ale problem wrócił, bo miałam straszne mdłości i bóle głowy, więc odkleiłam plaster. Czy może tak być, że nie mogę stosować żadnych hormonów? Czy może takie złe samopoczucie jest zawsze po hormonach?

Pytanie zadane 21-07-2010r. o 20:33
 Redakcja abcZdrowie porady udziela Redakcja abcZdrowie

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.

Porada eksperta

Witam!

Reakcja na tabletki antykoncepcyjne jest sprawą indywidualną. W Pani przypadku taka reakcja wystąpiła zarówno na hormon podawany doustnie, jak i przez skórę. Tabletki, o których Pani pisze, należą do grupy nowoczesnych środków o niewielkiej ilości hormonów, nie ma więc raczej możliwości przepisania delikatniejszych środków. Obawiam się, że powinna Pani pomyśleć o innej metodzie antykoncepcyjnej. Nieobciążony sztucznymi hormonami organizm z pewnością Pani kiedyś za to podziękuje.

Pozdrawiam serdecznie!

Artykuły na ten temat:
Porozmawiaj o tym na Forum Seks »
Komentarze
Wyloguj

Porady ekspertów

Plastry antykoncepcyjne po porodzie - kiedy zacząć?

Jestem 3 miesiące po porodzie i chciałabym zacząć stosować plastry antykoncepcyjne, a jeszcze...

 Redakcja abcZdrowie Porady udziela Redakcja abcZdrowie Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
Czy przesunięcie miesiączki mogło spowodować plamienia?

Mam 20 lat i używam plastrów antykoncepcyjnych od około 1,5 roku. Około 2 miesiące temu...

 Redakcja abcZdrowie Porady udziela Redakcja abcZdrowie Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
Dlaczego nie miesiączkuję?

Mam 20 lat. Sześć i pół miesiąca temu odstawiłam plastry hormonalne z powodu odczuwanego...

 Redakcja abcZdrowie Porady udziela Redakcja abcZdrowie Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
Dlaczego nie mam okresu po odstawieniu plastrów antykoncepcyjnych?

Witam. Używałam plastrów antykoncepcyjnych przez 6 miesięcy, a w 7. miesiącu odstawiłam...

 Redakcja abcZdrowie Porady udziela Redakcja abcZdrowie Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
Plastry antykoncepcyjne a żylaki

Stosowałam tabl. antykoncepcyjne przez płł roku, po czym miałam problemy z żyłami. Czy zmiana...

 Redakcja abcZdrowie Porady udziela Redakcja abcZdrowie Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
Krwawienie podczas stosowania plastrów antykoncepcyjnych

Witam! Od prawie roku stosuję plastry antykoncepcyjne Evra. Nigdy nie pojawiły się u mnie żadne...

lek. Magdalena Pikul Porady udziela lek. Magdalena Pikul w trakcie specjalizacji z pediatrii w Szpitalu Wojewódzkim Nr 2 w Rzeszowie, interesuje się pediatrią i neonatologią.
pokaż 10 następnych
Zamknij Załóż konto
Zamknij Logowanie

Nie masz konta? Załóż teraz

Zapomniałem hasło Przypomnij hasło

Zamknij

Wypełnij swoje dane

Ryzyko schorzeń często zależne jest od płci, wieku i wykonywanego zawodu

Wiek determinuje zarówno ryzyko schorzeń, jak i rodzaj leczenia

Dzięki informacji o Twojej lokalizacji i ubezpieczeniu, będziemy mogli zaproponować Ci najlepszych specjalistów i kliniki zajmujące się Twoim problemem

-

Dane kontaktowe potrzebne są nam do powiadomienia Cię o odpowiedziach specjalistów

Akceptuję regulamin zadawania pytań.
Cofnij