Dlaczego znowu mam grzybicę?

Witam, mam 27 lat, na początku tego roku miałam nawracające grzybice pochwy (przez kilka miesięcy mniej więcej dwa razy w miesiącu). Problem zakończył się w kwietniu po zastosowaniu tabletki Fl***. Wówczas stosowałam antykoncepcję hormonalną. 2 miesiące temu odstawiłam antykoncepcję. Ok. 3 tyg., temu przyjmowałam antybiotyki oraz lek osłonowy N***, który skończyłam brać razem z antybiotykiem. Nic się nie działo przez 3 tyg. od zakończenia antybiotyku, aż kilka dni temu znowu rozpoczęło się uporczywe swędzenie i wczoraj dostałam grzybicy pochwy. Jednocześnie od dwóch tygodni przyjmuje tabletki H***, ponieważ po odstawieniu antykoncepcji pogorszył mi się wygląd skóry i wypadają włosy. Zastanawiam się czy wpływ na powrót grzybicy miały jeszcze antybiotyki, czy może zawartość drożdży w suplemencie? Zastanawiam się czy nie odstawić h***. Proszę o radę.
27 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie.

Najprawdopodobniej nawrót grzybicy spowodowany jest infekcją, spadkiem odporności i zastosowaniem antybiotyku.
Jeżeli nawroty są tak częste proszę jeszcze rozważyć równoczesne leczenie Partnera, nawet jeżeli nie ma objawów.
Stosowane tabletki na poprawę wyglądu skóry i włosów raczej nie mają wpływu na rozwój infekcji.
Pozdrawiam.