Długa miesiączka po porodzie - co robić?

Witam! Niepokoi mnie moja miesiączka, ponieważ rodziłam siłami natury 17 czerwca 2010 r. karmie dziecko piersią i od 27 lipca mam tak jakby pierwsza miesiączkę od porodu, tak myślę, że to miesiączka, bo tydzień przed nią nie miałam już żadnej wydzieliny. A martwi mnie ona gdyż trwa już 17 dni, tylko na początku krwawiłam bardziej, a od paru już dni różnie bywa - czasem jest w dzień krew, a czasem nie ma w nocy i tak już od paru dni.
Zastanawiam się czy to tak powinno być czy to normalne, czy lepiej iść do ginekologa? Bardzo proszę o szybką odpowiedź!

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie.

Nieregularne i obfite lub skąpe miesiączki wstępujące po porodzie a w szczególności w okresie karmienia zdarzają się bardzo często. Pani krwawienie trwa dość długo, lecz z opisu wynika, że staje się coraz mniej obfite, więc można sądzić, że zanika.

Jeśli sytuacja powtórzy się w następnym cyklu warto skonsultować się ze specjalistą.