Długie i obfite miesiączki po założeniu wkładki wewnątrzmacicznej

Witam od 4 lat ma założoną wkładke wewnątrzmaciczną i od tamtej pory zaczęło się. Moje miesiączki trwają prawie 2 tygodnie i sa bardzo obfite przy czym za każdym razem pojawiają się takie wielkie skrzepy krwi. Nierzadko tez miewam bolesne miesiączki co w znacznym stopniu utrudnia mi prace bo muszę wtedy brac dzień wolny gdyż nie mogę ruszyc się łózka z tego powodu a jak już wstaje to mam wrazenie ze zaraz zemdleje. Podczas wizyty i ginekologa badanie nic nie stwierdziło żadnych nieprawidłowości.

Normalne,miedziane wkładki mogą nasilać obfitość miesiączek. Proponowałbym wymienić wkładke na hormonalną -MIRENA ,która hamuje miesiączki oczywiście po wykonaniu niezbędnych badan w celu wykrycia nieprawidłowości