Długie plamienia podczas brania pierwszego opakowania tabletek

Witam. Chciałam zapytać, czy jest to normalne, że podczas brania pierwszego opakowania tabletek miesiączka utrzymuje się już przez 9 dzień. Najpierw przez pierwsze 3 dni było to normalne, średnio obfite krwawienie, później przez 3 dni plamienie o coraz ciemniejszym zabarwieniu, później dzień przerwy i myślałam że już się skończył (odbył się stosunek). To po stosunku znowu zaczęło się plamienie. Czy to jest normalne? Czy mogą to być źle dobrane tabletki? Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź:)

Redakcja abcZdrowie

Możliwe jest, że tabletki antykoncepcyjne zastosowane w pierwszym dniu miesiączki spowodują wydłużenie krwawienia. Istotna jest także długość dotychczasowych miesiączek, a takiej informacji Pani nie zawarła.