Długość szyjki macicy w 31 tygodniu ciąży

Witam! Jestem w 31 tc podczas ostatniego badania usg dopochwowego dlugosc szyjki wyniosla 4 cm natomiast w tradycyjnym badaniu lekarz okreslil dlugosc na 2 cm. Co to oznacza? Jaka jest prawidlowa dlugosc? Podobno przy 2 cm zakłada sie krazek zeby dalej sie nie skracala ale lekarz nic o tym nie mowil.

Robert Markowski Ginekologia

Szanowna Pani , szyjka macicy ma swoją część pochwową ( ocenianą przy badaniu położniczym ) i nadpochwową ( dostępną przy ocenie USG TV ). Ocena Pani szyjki jest prawidłowa w tym tygodniu ciąży.