Długotrwałe krwawienie przed terminem miesiączki - czy to zaburzenia hormonalne?

Witam.
Ostatni stosunek miałam 24.09 i skończył się niestety do wewnątrz, ale dostałam okresu w planowanym czasie, czyli 07.10 mam okres co 33 dni. W listopadzie również dostałam okresu 13.11. Zaznaczam, że okres był normalny i trwał kilka dni. Niestety 27.11 dostała plamienia następnego dnia miałam ostry ból w prawej nerce, który trwał jakieś 20 min. od tamtej pory nic mnie nie bolało. Plamienie trwa już 2 tygodnie, jest średnio skąpe i pojawiły się skrzepy krwi. Nic mnie nie boli, planowo okresu powinnam dostać 14.12. Od kilku dni mam powiększone piersi tak jak przed okresem, krew jest raczej jasna tak jak w okres.
Czy możliwa jest ciąża? Jeżeli nie to czy mogą to być zaburzenia hormonalne? Miewałam już plamienia przed okresem, ale nie tak długo.
Proszę o odpowiedź. Iza

Witam serdecznie,

Owszem zdarza się,że kobiety będące w ciąży mają 3-4 krwawienia przypadające na czas miesiączki. Ale w Pani przypadku powinny już się pojawić inne objawy ciąży. Dlatego prawdopodobieństwo ciąży w tym przypadku jest bardzo małe.
Plamienia poprzedzające miesiączkę zazwyczaj są spowodowane zaburzeniami hormonalnym. Zwłaszcza,że wcześniej również pojawiły się plamienia przedmiesiączkowe. W takim przypadku wskazane jest wykonanie badań hormonalnych z krwi. Na podstawie wyników prawdopodobnie konieczne będzie włączenie odpowiedniego leczenia.

Pozdrawiam