Długotrwałe krwawienie z pochwy. Co mi dolega?

Witam,
mój problem jest dosyć złożony. Zacznę od początku, od zawsze miałam problem z miesiączką. Okres występował co 2-3 miesiące i w wieku 21 lat (obecnie mam 25) stwierdzono u mnie zespół policystycznych jajników, na podstawie badań hormonalnych (wysoki testosteron). W międzyczasie regularnie chodziłam do ginekologa i miałam wykonywane USG, którego wynik zawsze „był w porządku”.
Leczono mnie D***. W czasie brania tabletek wszystko chodziło jak w zegarku, okres zawsze regularnie, dużo mniej bolesny i obfity. Jednakże po 3 latach brania tabletek postanowiłam je odstawić i wtedy wszystko powróciło, okres nieregularny, miesiączki obfite. W styczniu trafiłam do innego lekarza, który stwierdził, że to wcale nie musi być PCO i zlecił badania prolaktyny. Niestety z powodu wyjazdu za granicę leczenie przerwałam zupełnie.
Co mnie przeraziło, to fakt, że w sierpniu dostałam okres, który trwał 3 tygodnie, następnie 4 października 2010 znów pojawiło się krwawienie, które trwa do dziś! (5 tydzień). Krew jest jasnoczerwona i jest bardzo dużo skrzepów.
Proszę o poradę, oczywiście wybieram się w tym tygodniu do lekarza, ale jestem bardzo zmartwiona, a do wizyty jeszcze 4 dni.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Powinna Pani przejść poszerzoną diagnostykę hormonalną. Prawdopodobnie cierpi Pani na niedomogę lutealną, która to powoduje krwawienia, będące najpewniej krwawieniem przedmiesiączkowym połączonym z miesiączką.
Zaburzenie to wymaga suplementacji syntetycznym progesteronem. Radzę ponownie udać się do lekarza, najlepiej ginekologa-endokrynologa, który pokieruje Pani diagnostyką i leczeniem, tak aby Pani cykle stały się regularne i była Pani w pełni płodna (teraz najpewniej ma Pani rzadkie owulacje lub nie ma ich wcale).
Lekarz ginekolog powinien również wykluczyć organiczne przyczyny krwawienia, takie jak mięśniaki macicy, polip czy nadżerka szyjki macicy.
Pozdrawiam serdecznie!