Długotrwały kaszel - jaka może być przyczyna?

Witam. Od 1 stycznia bieżącego roku mam męczący kaszel, który na początku był odksztuśny, a teraz jest duszący, suchy. Odczuwam też ból gardła i katar oraz ból po prawej stronie pleców w okolicach łopatki. Proszę o konsultację. Z góry dziękuję i pozdrawiam.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Wśród przyczyn przewlekającego się kaszlu znajdują się infekcje, przewlekłe choroby układu oddechowego, obecność pasożytów, ciała obce znajdujące się w drogach oddechowych czy nawet procesy rozrostowe. Nie ma jednak takiej możliwości, by w ramach porady internetowej ocenić etiologię Pani objawów. Powinna skonsultować się Pani z lekarzem podstawowej opieki zdrowotnej, który zbierze wywiad, zbada Panią oraz zleci badania dodatkowe (morfologia, CRP, rtg klatki piersiowej, spirometria i w miarę potrzeb inne).