Dni płodne a stosowanie pierścienia antykoncepcyjnego

Witam, właśnie jestem w trakcie (12 dzień) stosowania drugiego pierścienia antykoncepcyjnego. Jednak boli mnie prawy jajnik, mam mdłości i zmieniony śluz. Czy jest możliwe, że pomimo stosowania (zgodnego z instrukcją) pierścienia występuje u mnie owulacja? Czy ilość hormonów w pierścieniu może być zbyt niska i nie działać prawidłowo? Czy jest jakakolwiek możliwość sprawdzenia dni płodnych? wiem, że termometr nie działa...

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Pani objawy mogą wynikać z działania hormonów zawartych w pierścieniu na organizm. Możliwe iż konieczna będzie zmiana preparatu.