Dni płodne czy niepłodne po okresie?

Witam. Chciałam się dowiedzieć czy zaraz po okresie są dni płodne czy niepłodne. Otóż jeden dzień po okresie uprawiałam petting z moim chłopakiem. Po wytrysku minęło parę minut zanim on zaczął mnie pieścić i włożył mi palec do środka. Palec był już suchy (przynajmniej tak mi się wydaje, że zdążył już w te parę minut wyschnąć). Czy mogły znajdować się na nim żywe plemniki jeśli sperma wyschła? Albo np. pod paznokciem? Jeśli tak to czy możliwe jest zajście w ciążę w tym dniu? Dodam, że miałam dzień później śluz mętny (nieprzezroczysty), wodnisty i nie klejący się. A w dniu zdarzenia było jeszcze minimalnie, ale to naprawdę minimalnie różowe (chyba z okresu). Wiem, że plemniki mogą nawet 7 dni przeżyć w drogach rodnych kobiety. Czy udałoby się im w takim śluzie doczekać dni płodnych? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Aby określić dni płodne i niepłodne może Pani zastosować się do następującej zasady. Od najkrótszego dnia cyklu odjąć 20 a od najdłuższego 11. W ten sposób wyliczy Pani dni płodne np. najkrótszy cykl 21 dni zatem 21-20=1 a najdłuższy 31 zatem 31-11=20 czyli dni płodne przypadają pomiędzy 1 a 20 dniem cyklu.

Bardzo mało prawdopodobne, aby plemniki zostały przeniesione do Pani dróg rodnych ponieważ sperma wyschła. Gdyby jednak były wątpliwości po około 2 tygodniach od zdarzenia może Pani wykonać test ciążowy.

Pozdrawiam