Dni płodne czy też nie

Dziękuję bardzo za odpowiedź.

Dostałam w końcu okres. Więc nie wykonywalam już testu na obecność hormonu HCG.
Mam jednak jedno pytanie. Skoro 30 listopada kochałam się ze swoim chłopakiem bez zabezpieczenia a wg moich obliczeń byly to dni płodne to fakt iż okres, który mialam dostac 17 grudnia był opóźniony ponad 3 tyg. może oznaczac że tego 30 listopada nie było prawdopodobieństwa zajścia w ciążę?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Tak, najprawdopodobniej owulacja wystąpiła dopiero ok. dwa tygodnie przed opóźnioną miesiączką. Mogła także w ogóle w tym cyklu nie wystąpić (często takie przedłużone, nieregularne cykle są bezowulacyjne). Istnieje również szansa, że zaszła Pani jednak w ciążę i doszło do wczesnego poronienia, które zinterepretowała Pani jako miesiączkę- zdarza się to wcale nie tak rzadko.

Pozdrawiam!