Dni płodne przy nieregularnym cuklu miesiączkowym

Witam, mam pytanie, ponieważ mam nieregularne miesiączki nie wiem kiedy mam płodne dni, a chcemy z mężem postarać się o dziecko. Teraz dostałam okres 26.07, wcześniej miałam 15.06, jeszcze wcześniej 18.05 i 12.04 i 13.03. Proszę o pomoc w obliczeniu, kiedy możemy zacząć, abym zaszła w ciążę.

Witam serdecznie, podane pierwsze dni miesiączek świadczą o bardzo nieregularnych cyklach. Ze względu na Pani wiek, domyślam się, że miesiączkuje Pani już od pewnego czasu. Z tego też względu warto byłoby zastanowić się nad przyczyną zaburzeń cyklu. Ostatnie Pani cykle trwały odpowiednio 31, 37, 29 i 42 dni. Dni płodne przypadają tym samym na 9-31 dzień cyklu. Dla zwiększenia dokładności ustalenia największych szans poczęcia może Pani skorzystać z testów owulacyjnych dostępnych w każdej aptece. Zachęcam również do jak najszybszej suplementacji kwasu foliowego. Pozdrawiam